Rozmowy na temat prawa na Podlasiu

Wasilkow_1W dniach 2-3 czerwca gościłem na Podlasiu, gdzie prowadziłem spotkania nt. prawa dla mieszkańców Wasilkowa i Hajnówki.

W spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie uczestniczyło 9 kobiet. Panie często zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami, gównie tymi przykrymi. Np. jedna z pań musiała zapłacić 500 zł grzywny, bo gdy była zagranicą na jej adres przyszło wezwanie do sądu, ale dzieci nie mogły go nawet odebrać i nikt nie wiedział, że to wezwanie do sądu. Inną sprawą był wymóg zwracania na gwarancji zakupionych towarów w oryginalnych opakowaniach. Obecne na sali były zdziwione, jak wiele podobnych spraw można wyszukać w systemie SAOS.

Drugie spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce. Uczestniczyło w nim 10 osób w różnym wieku. Spotkanie zostało staranie przygotowane, poza informacjami w bibliotece zostało zapowiedziane w lokalnej telewizji kablowej a dzień wcześniej w centrum miasta rozdawano ulotki z informacją o spotkaniu. Biblioteka co tydzień organizuje różne spotkania.

W odróżnieniu od pierwszego spotkania, tutaj uczestnicy zadawali niewiele pytań w trakcie prezentacji, ale sporo notowali. Pytali natomiast w jaki sposób Sieć Obywatelska może pomóc, czy bierze za to pieniądze oraz gdzie szukać kontaktu.

Natomiast duże zainteresowanie wzbudziły ćwiczenia, w tym praca nad autentycznym wyrokiem sądowym.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.