Prezydent 2010

Już mniej niż 7 dni pozostało do aktu głosowania, którego mam nadzieję wszyscy dokonacie w wyborach na urząd Prezydenta RP.

Z punktu widzenia zbiorowości, jaką stanowimy będąc Polakami, powinniście wziąć udział w wyborach. Im więcej oddanych głosów, tym silniejszy będzie mandat przyszłego prezydenta.

Z mojego punktu widzenia nie musicie głosować. Im mniej Was zagłosuje, tym większą wartość będzie miał mój głos 🙂

Pozostaje tylko jedno, zasadnicze pytanie – na kogo głosować?

Jednym ze sposobów wyłonienia swojego kandydata jest np. skorzystanie z latarnika wyborczego: www.latarnikwyborczy.pl. W tym przypadku musimy jednak odrzucić spośród kandydatów populistów, którzy odpowiadają tak, aby ich odpowiedzi były zgodne z jak największa grupą wyborców (czyt. A.Lepper).

Przy okazji tematu wyborów warto zwrócić uwagę na moje dwie propozycje zmian w ordynacji wyborczej. Po pierwsze uważam, że cisza wyborcza powinna zostać zniesiona (także w wyborach parlamentarnych i samorządowych). Jest ona przecież fikcją. W czasie ciszy wyborczej kandydaci agitują z plakatów, billboardów, czy internetu. Po drugie, moim zdaniem powinno się wprowadzić w ordynacji zakaz publikowania sondaży poparcia co najmniej na 2 tygodnie przed dniem głosowania (lub nawet jeszcze wcześniej). Mam bowiem podejrzenia, że ośrodki badania opinii publicznej mogą kreować (przynajmniej w pewnym stopniu) preferencje polityczne wyborców.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.