Rada Osiedla Akademickiego UMCS

Przez cały okres studiów mieszkałem w akademiku na miasteczku akademickim w Lublinie, gdzie mieszka ok. 2 tys. studentów. Już na drugim roku studiów zacząłem angażować się w działalność samorządu na miasteczku akademickim. Na trzecim roku zostałem wybrany przewodniczącym Rady Osiedla Akademickiego UMCS i pełniłem tę funkcję przez dwa lata (do końca studiów).

W tym czasie udało mi się zintensyfikować działalność Rady Osiedla. Dzięki moim staraniom poprawiła się jakość Internetu w akademikach (zwiększono transfer o 500 mb na dobę), na miasteczku pojawiła się kolejna pralnia samoobsługowa, a wkrótce w każdym akademiku pojawią się pralki automatyczne. Powstało nowe logo ROA, strona internetowa oraz profil na Facebooku. Wnioskowałem m.in. o bezpłatne noclegi w akademikach na czas Kozienaliów, zamontowanie stojaków na rowery, większą ilość ławek, bankomat na miasteczku, oświetlenie uliczne w okolicy. Ubiegałem się o dofinansowanie na zakup telewizorów do domów studenckich (sprawa jest w toku).

Przeprowadziłem wiele własnych inicjatyw, m. in. akcję zbierania nakrętek w akademikach, w ramach której zebraliśmy kilkadziesiąt worków nakrętek (tu link), ankietę nt. warunków zamieszkania w akademikach, wydanie i kolportaż informatora akademikowego. Stworzyłem listę mailową mieszkańców miasteczka. Nawiązałem współpracę z radami mieszkańców z akademików Uniwersytetu Przyrodniczego.

Zorganizowałem dwa turnieje piłkarskie (tu link) oraz współorganizowałem dwa turnieje w tenisa stołowego dla mieszkańców akademików. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja piłkarskich mistrzostw miasteczka. Mam nadzieję że stanie się ona cykliczną imprezą na miasteczku.

Szczegółowe sprawozdanie z działalności Rady Osiedla Akademickiego można znaleźć na stronie internetowej www.roa.umcs.lublin.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.