Projekt: Polska

Od 2008 roku jestem członkiem ogólnopolskiego stowarzyszenia Projekt: Polska. W czasie studiów przewodniczącym koła lubelskiego. Mieliśmy na swoim koncie kilka udanych akcji, m. in. zorganizowaliśmy prawybory prezydenckie na UMCS w dniu 8 czerwca 2010. Sporo miejsca naszej akcji poświęciły lokalne media: Dziennik Wschodni, Moje Miasto Lublin, Radio Lublin, TVP Lublin (w Panoramie Lubelskiej od 15tej minuty).

W październiku w Lublinie zebrało się „Pokolenie Solidarności”. Przez 4 dni grupa 14 osób (w tym 7 obcokrajowców z różnych państw Europy) uczestniczyła w spotkaniach ze znamienitymi lubelskimi opozycjonistami (np. dr-em Maciejem Sobierajem czy Czesławem Niezgodą – pierwszym przewodniczącym Solidarności w Lublinie), warsztatach zajęciowych, odwiedzili IPN, KUL, obóz na Majdanku, zwiedzali miasto. 15-go października wyjechali do Gdańska, gdzie wspólnie z uczestnikami z pozostałych 8 miast przygotowali „Apel Europejski” – przesłanie młodzieży z różnych państw Europy do jej mieszkańców. Projekt miał na celu popularyzację wiedzy nt. ruchu społecznego „Solidarność” wśród młodzieży z różnych państw Europy. Miałem przyjemność być koordynatorem projektu w Lublinie.

Stowarzyszenie Projekt: Polska dba o rozwój społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju. Zajmuje się także promocją integracji europejskiej, wywołuje debaty na ważne dla przyszłości Polski tematy, jak np. cyfryzacja kraju. Ma swoje koła lokalne w 16 miastach Polski.

Zapraszam na stronę www.projektpolska.pl