Zakończyłem działalność w ROA

Od drugiego roku studiów zacząłem angażować się w działalność samorządu na miasteczku akademickim. Na trzecim roku zostałem wybrany przewodniczącym Rady Osiedla Akademickiego UMCS i pełniłem tę funkcję przez dwa lata.

W tym czasie udało mi się zintensyfikować działalność Rady Osiedla. Dzięki moim staraniom poprawiła się jakość Internetu w akademikach (zwiększono transfer o 500 mb na dobę), na miasteczku pojawiła się kolejna pralnia samoobsługowa, a wkrótce w każdym akademiku pojawią się pralki automatyczne. Powstało nowe logo ROA, strona internetowa oraz profil na Facebooku. Wnioskowałem m.in. o bezpłatne noclegi w akademikach na czas Kozienaliów, Andrzejek i Sylwestra, zamontowanie stojaków na rowery, większą ilość ławek, a ostatnio o lepsze oświetlenie uliczne na ul. Sowińskiego. Ubiegałem się o dofinansowanie na zakup telewizorów do domów studenckich.

Przeprowadziłem wiele własnych inicjatyw, m. in. akcję zbierania nakrętek w akademikach (w sumie kilkadziesiąt worków), ankietę nt. warunków zamieszkania w akademikach, wydanie i kolportaż informatora akademikowego. Nawiązałem współpracę z radami mieszkańców z akademików Uniwersytetu Przyrodniczego.

Zorganizowałem dwa turnieje piłkarskie oraz współorganizowałem dwa turnieje w tenisa stołowego dla mieszkańców akademików. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja piłkarskich mistrzostw miasteczka. Mam nadzieję że stanie się ona cykliczną imprezą na miasteczku.

Współpracowałem z władzami uczelni, Prorektorem ds. Studenckich, Pełnomocnikiem Prorektora, Działem Obsługi Studenta, administrację domów studenckich, Zarządem Uczelnianym Samorządu Studentów. Reprezentowałem mieszkańców miasteczka akademickiego w Parlamencie Studentów UMCS.

Przez ten czas wiele się nauczyłem. Myślę, że to doświadczenie będzie procentować w przyszłości. A dziś życzę owocnej pracy i jak największej aktywności nowej Radzie Osiedla Akademickiego, na której czele po raz pierwszy stanęła kobieta.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.