Od drugiego roku studiów zacząłem angażować się w działalność samorządu na miasteczku akademickim. Na trzecim roku zostałem wybrany przewodniczącym Rady Osiedla Akademickiego UMCS i pełniłem tę funkcję przez dwa lata.
W tym czasie udało mi się zintensyfikować działalność Rady Osiedla. Dzięki moim staraniom poprawiła się jakość Internetu w akademikach (zwiększono transfer o 500 mb na dobę), na miasteczku pojawiła się kolejna pralnia samoobsługowa, a wkrótce w każdym akademiku pojawią się pralki automatyczne. Powstało nowe logo ROA, strona internetowa oraz profil na Facebooku. Wnioskowałem m.in. o bezpłatne noclegi w akademikach na czas Kozienaliów, Andrzejek i Sylwestra, zamontowanie stojaków na rowery, większą ilość ławek, a ostatnio o lepsze oświetlenie uliczne na ul. Sowińskiego. Ubiegałem się o dofinansowanie na zakup telewizorów do domów studenckich.
Przeprowadziłem wiele własnych inicjatyw, m. in. akcję zbierania nakrętek w akademikach (w sumie kilkadziesiąt worków), ankietę nt. warunków zamieszkania w akademikach, wydanie i kolportaż informatora akademikowego. Nawiązałem współpracę z radami mieszkańców z akademików Uniwersytetu Przyrodniczego.
Zorganizowałem dwa turnieje piłkarskie oraz współorganizowałem dwa turnieje w tenisa stołowego dla mieszkańców akademików. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja piłkarskich mistrzostw miasteczka. Mam nadzieję że stanie się ona cykliczną imprezą na miasteczku.
Współpracowałem z władzami uczelni, Prorektorem ds. Studenckich, Pełnomocnikiem Prorektora, Działem Obsługi Studenta, administrację domów studenckich, Zarządem Uczelnianym Samorządu Studentów. Reprezentowałem mieszkańców miasteczka akademickiego w Parlamencie Studentów UMCS.
Przez ten czas wiele się nauczyłem. Myślę, że to doświadczenie będzie procentować w przyszłości. A dziś życzę owocnej pracy i jak największej aktywności nowej Radzie Osiedla Akademickiego, na której czele po raz pierwszy stanęła kobieta.