RDPP za obniżeniem wynagrodzeń członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin (organ doradczy Prezydenta, w skład którego wchodzą przedstawiciele lubelskich organizacji pozarządowych, radnych i urzędników) pozytywnie zaopiniowała propozycję zmniejszenia wynagrodzeń członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Przegłosowano mój wniosek, aby wynagrodzenie za udział w posiedzeniu komisji wynosił 5% minimalnej krajowej (obecnie 10%), przy jednoczesnym określeniu miesięcznego maksimum na 50% minimalnej krajowej dla członka komisji.
To co prawda tylko głos doradczy, który Prezydent może odrzucić, ale pokazuje, że problem nadmiernego wynagrodzenia dostrzegamy nie tylko my 🙂
Warto przy tym dodać, że jeśli pozostanie przepis obowiązujący do tej pory (10% minimalnej krajowe za udział w każdym posiedzeniu) to członków komisji czeka podwyżka, bo od nowego roku rośnie minimalna krajowa z 1750 do 1850 zł (wzrost ze 175 do 185 zł za każde posiedzenie).
Dla porównania śr. miesięczna kwota wynagrodzeń członków komisji w wybranych miastach (dane za 2014 rok):
Olsztyn 132 zł
Białystok 213 zł
Rzeszów 444 zł
Kielce 604 zł
Lublin 1391 zł
Zasady wynagradzania członków komisji są zapisane w projekcie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który Prezydent ma skierować na najbliższą sesję Rady Miasta Lublin.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.