Przychodzi Orlik do prezydenta

Dziś przed południem zamierzam złożyć prezydentowi Lublina list w sprawie budowy w Lublinie kompleksowych boisk w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”. Oto jego treść:

W związku z informacjami w lokalnych mediach, o możliwości dofinansowania w Lublinie przez Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu aż pięciu kompleksowych boisk zamiast zaplanowanych trzech w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012” zwracam się do Pana z prośbą o znalezienie w miejskiej kasie środków na wkład własny miasta na te sportowe inwestycje.

Poza wymierną korzyścią jaką będzie radość dzieci i młodzieży z dwóch dodatkowych obiektów sportowych pragnę zwrócić uwagę, że Lublin może otrzymać ponad 1,3 mln zł zewnętrznych środków finansowych. Argumentem za tymi inwestycjami jest także fakt, że ministerstwo opłaci przez 9 miesięcy koszty zatrudnienia trenera-animatora na każdym z wybudowanych orlików.

Nadmienię, że wśród miast o podobnej wielkości w stosunku do naszego tylko w Białymstoku jest mniej orlików niż w Lublinie (więcej jest w Rzeszowie, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie).

W przypadku niemożności znalezienia środków w miejskiej kasie sugeruję wykorzystać rezerwę ogólną budżetu miasta, wynoszącą obecnie 8,5 mln zł.

z wyrazami szacunku

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.