Posiedzenie RDPP Miasta Lublin ws czynszów dla ngo

We wtorek 21 czerwca o godz. 15.30 w siedzibie referatu ds. organizacji pozarządowych i partycypacji społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3 (Pałac Parysów) w sali nr 107 odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin.

Spotkanie zostanie poświęcone sprawom wynajmu lokali komunalnych dla organizacji pozarządowych w naszym mieście.

Urząd Miasta w Łodzi przygotował nowe zasady wynajmu lokali komunalnych dla tamtejszych organizacji pozarządowych. Zakłada on wprowadzenie jednolitej stawki wynajmu dla wszystkich ngo-sów w kwocie 5,28 zł/m2. Dodatkowo można się ubiegać o obniżenie stawki o 50 procent.

A ile wynoszą stawki wynajmu w Lublinie? Według danych, jakie uzyskałem w kwietniu z Zarządu Nieruchomości Komunalnych nasze organizacje płacą od 0,20 zł/m2 (Stowarzyszenie Con Amore za lokal przy ul. Probostwo 27) do 20,84 zł/m2 (Fundacja Rozwoju Sportu za lokal przy ul. Montażowej).

Członkowie Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin zgadzają się w tym, że stawki należy uporządkować. Temu ma służyć wtorkowe spotkanie.

Tym razem posiedzenie odbędzie się bez mojego udziału, bo w tym czasie będę na międzynarodowej konferencji nt. mediów w Budapeszcie. Wcześniej wysłałem usprawiedliwienie do Przewodniczącego RDPP. Jednak Was serdecznie zapraszam do udziału w tym spotkaniu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.