Petycja do Pana Prezydenta Miasta Lublin

Przedstawiam treść petycji w sprawie propozycji  zamiany obecnie funkcjonujących biletów jednorazowych MPK na bilety czasowe (15, 30 i 60 minut). Treść petycji wraz z listą do zbierania podpisów można pobrać z menu po lewej. Zachęcam do poparcia naszego listu:

Adam Wasilewski                                                               Lublin, 17 listopada 2009 Prezydent Miasta Lublin

PETYCJA

W związku z propozycją Zarządu Transportu Miejskiego, dotyczącej wprowadzenia biletów czasowych do oferty MPK, zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o wysłuchanie głosu mieszkańców Lublina w tej sprawie.

Każdy, kto choć raz podróżował ulicami naszego miasta, bez względu na to, czy środkami komunikacji publicznej czy samochodem osobowym – zdaje sobie sprawę z tego, że Lublin jest miastem zakorkowanym. Dlatego wszystkim nam zależy, aby po Lublinie podróżowało się szybciej i bezpieczniej. Wprowadzenie czasowych biletów w mieście, w którym podróżowanie jest tak bardzo utrudnione, będzie skutkowało brakiem możliwości przewidzenia czasu podróży. To z kolei spowoduje rezygnację z usług oferowanych przez MPK, na korzyść samochodów osobowych. Niewątpliwie spowoduje to zwiększenie natężenia ruchu na ulicach naszego miasta. Mamy nadzieję, że nie było to celem autorów tego projektu. Przypominamy, że w swoim programie wyborczym (ulotka dostępna na stronie www.adamwasilewski.pl) obiecał Pan sprawny i nowoczesny system komunikacyjny.

W pełni rozumiemy troskę władz naszego miasta o dopasowanie oferty MPK do potrzeb mieszkańców Lublina, w związku z tym proponujemy wprowadzenie biletów czasowych jako uzupełnienie (a nie zamiennik) oferty biletowej dla pasażerów MPK.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.