Okienko transferowe

Po zakończonym sezonie piłkarskim następuje czas na dokonanie wzmocnień drużyny. Biedniejsze kluby muszą sprzedać najwartościowszych piłkarzy, aby mieć środki na dalsze funkcjonowanie.

„Polityczny transfer roku” – tak grzmiały media o niedawnym przejściu Bartosza Arłukowicza z klubu poselskiego SLD do PO. Donald Tusk na sobotniej konwencji porównał PO do drużyny Fc Barcelona, jednak mnie bardziej pasuje porównanie do Realu Madryt, który swego czasu sprowadzał mnóstwo gwiazd, nie licząc się z ich ceną oraz tym czy komponują się z resztą drużyny. Właśnie taką strategię zdaje się prowadzić Platforma Obywatelska. Ściągnęli już Arłukowicza, na konwencji pojawili się Dariusz Rosati oraz Joanna Kluzik-Rostkowska. Partia proponuje start Józefowi Piniorowi, rozmawiała z byłym już przewodniczącym Socjaldemokracji Polskiej, Wojciechem Filemonowiczem nt. możliwości startu z list PO. Dziś rano w Radio Zet Kluzik-Rostkowska przyznała, że na wniosek części posłów PJN spotykała się z Donaldem Tuskiem, rozmawiając na temat możliwości zawarcia koalicji wyborczej z Platformą.

Okienko transferowe próbują wykorzystywać również inne partie. Jednak one nie mogą zaoferować tak lukratywnych kontraktów co Platforma. I tak, parę dni temu poseł Jan Widacki wstąpił do klubu poselskiego SLD. Janusz Palikot stosunkowo tanio kupił działaczy RACJI Polskiej Lewicy, PJN wysyła ogłoszenia z informacją, że chętnie przyjmie na listy działaczy prawicowych, jednak na razie chętnych brak. Tylko PiS jest jakieś ospałe. Może zbierają fundusze na jakiś transferowy hit ?

Zapewne transferowa karuzela dopiero się rozkręca. Wszakże wciąż żadne oferty kupna nie dotarły do kilku wartościowych polityków. Kontraktów na kolejny sezon wciąż nie podpisali: posłowie Bogdan Lis i Marian Filar związani aktualnie z SD, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Janusz Onyszkiewicz oraz gracze z prawej strony: Jan Rokita, Paweł Śpiewak, poseł Longin Komołowski. Posłowie Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak również są do wzięcia, ale już są na oku skautów z drużyny PO.

Jeden komentarz do “Okienko transferowe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.