Niech 1% zostanie w Lublinie

Zgodnie z par. 2 pkt 9 uchwały RM Lublin z 8 września 2011 r. w sprawie określenia organizacji i trybu działania RDPP Miasta Lublin, zaproponowałem, aby Rada Działalności Pożytku Publicznego wystąpiła do Prezydenta Miasta Lublin z propozycją dot. propagowania przekazywania 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego, działających na terenie miasta Lublin. Dyskusja na ten temat może się odbyć na posiedzeniu Rady w lutym.

W ub. roku mieszkańcy Lublina przekazali odpis w wys. 7,4 mln zł dla 144 organizacji pozarządowych. Wg danych z bazy sprawozdań OPP, w Lublinie jest 165 organizacji pożytku publicznego (oprócz nich są też takie, które są zarejestrowane w innym miejscu, ale prowadzące działalność pożytku publicznego w Lublinie).

Sugerowałbym wykorzystanie kanałów komunikacji, którymi urząd dysponuje bez ponoszenia dodatkowych kosztów, w tym np.:
-strona internetowa UM oraz oficjalne facebookowe,
-miejski system sms,
-konferencja prasowa z udziałem Prezydenta i RDPP,
-wysyłka informacji prasowych,
-wysyłka informacji pocztą wewnętrzną do pracowników UM,
-nadruk na biletach komunikacji miejskiej,

Może udałoby się stworzyć ulotkę/broszurę z zestawieniem takich organizacji? Można by było ją przekazywać mieszkańcom za pośrednictwem Biur Obsługi Mieszkańców.

Mam nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Rady uda się porozmawiać o tym, jak RDPP, Prezydent Miasta i Rada Miasta mogliby pomóc lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

A Wy jak myślicie, czy i jak władze miasta powinny wspierać lokalne organizacje pożytku publicznego? Piszcie na kontakt@krzysztofjakubowski.pl. Wasze uwagi przekażę na posiedzeniu Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.