Moje uwagi do Programu Współpracy Gminy Lublin z organizacjami pozarządowymi na 2015 rok

Co do programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, chciałbym zaproponować kilka zmian, które od dłuższego czasu chodzą mi po głowie. Nie wiem czy to kwestie do ujęcia akurat w programie współpracy, ale jako członek ciała doradczego, jakim jest Rada Działalności Pożytku Publicznego, chciałbym doradzić Prezydentowi:

1. Możliwość wysyłania drogą mailową uwag do ofert składanych w trybie „19a”.
2. Umożliwienie elektronicznego składania ofert w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych.
3. Ujednolicenie i uszczegółowienie kryteriów oceny wniosków oraz zasad panujących przy konkursach (tak, aby w każdym wydziale konkursy opierały się na zasadach opisanych w programie współpracy).
4. Promowanie wśród organizacji pozarządowych wnioskujących o patronat Prezydenta i w otwartych konkursach ofert posiadania aktualnych sprawozdań, BIPu i udostępniania na wolnej licencji materiałów wytworzonych ze środków publicznych.
5. Włączenie RDPP w kontrolę i ewaluację zadań realizowanych ze środków budżetu miasta.
6. Dostałem też sygnał o problemie polegającym na tym, że publiczne instytucje powołują stowarzyszenie, które konkurując z organizacjami pozarządowymi w konkursach, pozyskuje środki na działalność placówki. Nie wiem na ile ten problem dotyczy Lublina i czy da się go rozwiązać albo choć zasugerować rozwiązanie Prezydentowi.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.