Mniej na inwestycje, więcej na prezydenta, czyli budżet Lublina 2010

Na jutrzejszej sesji Rady Miasta Lublin pojawi się projekt uchwały w sprawie ustalenie wynagrodzenia miesięcznego dla prezydenta miasta. Zostanie ono zwiększone w sumie o kwotę 408 zł miesięcznie. Dzięki tej podwyżce, prezydent naszego miasta będzie zarabiał 12718,00 zł i – co słusznie zauważają projektodawcy – nie przekracza maksymalnego wynagrodzenia przewidzianego w ustawie o pracownikach samorządowych. Nie wiadomo, czy podwyżka pensji dla prezydenta Wasilewskiego jest spowodowana propozycją podniesienia cen biletów MPK, którą planują władze Lublina…

Jest już znany projekt budżetu miasta Lublin na 2010 rok. W wypowiedzi dla jednej z gazet pan prezydent Wasilewski stwierdził, że rosnący dług miasta (w przyszłym roku ma sięgnąć 700 mln zł) jest konsekwencją realizowania wielu inwestycji. Czy miał na myśli tunel pod Racławickimi, węzeł komunikacyjny przy ul. Dworcowej, nowoczesny dworzec autobusowy, Miejskie Centrum Rekreacji, Aquapark, nowoczesny stadion i środki na inwestycje pozyskiwane z funduszy unijnych? Chyba nie, bo nic z tego się w Lublinie nie dzieje (choć nie zostało wymazane z ulotki wyborczej – co można sprawdzić tutaj).

PS. Akcja zbierania podpisów do prezydenta Wasilewskiego pod petycją ws biletów MPK nabiera tempa. Lista do zbierania podpisów znajduje się nawet na stronie www.adamwasilewski.pl.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.