"Liberałowie" z PO chcą podwyższyć podatki

O Platformie Obywatelskiej mówi się, że jest partią liberałów (pomijam epitety jakimi określa się w Polsce liberała). I trudno z tym twierdzeniem polemizować. Nie dlatego, że europosłowie PO należą do Europejskiej Partii Demokratycznej, skupiającej chadeków (dla porównania PD należy do Europejskiej Partii Liberałów i Reformatorów), także nie dlatego że wyniki głosować w Sejmie świadczą o tym że jest inaczej (np. podczas głosowania projektu Marka Jurka w poprzedniej kadencji Sejmu aby ulga prorodzinna wynosiła 2 tys. zł na jedno dziecko, a nie 1 tys. zł., spora część posłów Platformy poparła ten projekt ustawy), a już na pewno nie dlatego że rząd Donalda Tuska chce podnosić podatki. Jak donosi Polska The Times rząd już zaplanował pierwszą, „ukrytą” podwyżkę. Chodzi o ograniczenie ulg i przywilejów przy płaceniu podatku VAT od aut i paliw. Zapewnianie ministra finansów że rząd podatków nie podniesie, można w tej sytuacji nazwać dobrym PR-em.

Przed podnoszeniem podatków ostrzega także profesor Leszek Balcerowicz – o tutaj. Zupełnie jakby mówił „Donaldzie Tusku, Jacku Vincent Rostowski i Januszu Palikocie – nie idźcie tą drogą”. Ale co on tam wie, przecież „liberałowie” z PO znają się lepiej (na PR na pewno). A w tym wszystkim najbardziej dręczy mnie to, że Platforma nadal jest nazywana partią liberalną.

3 komentarze do “"Liberałowie" z PO chcą podwyższyć podatki

 1. Krzysztof K.

  „Liberałowie” z PO: Jarosław Gowin, Joanna Mucha, Jan Maria Rokita (do niedawna), Jan Rulewski, Andrzej Czuma, Antoni Mężydło (w ostatniej kadencji PiS), etc. Czy trzeba dalszego komentarza?

 2. Janusz

  No właśnie – w końcu po epoce realnego socjalizmu, każdemu liberał kojarzy się z kapitalistą i z tym , który chce przywłaszyć sobie efekty czyjejś pracy.
  Liberałowie z POPiS – u, bardzo dobrze ugruntowują w społeczeństwie taki obraz liberała. Ten negatywny obraz liberała niszczy to tak ciężko wypracowane pojęcie dla osiągnięcia sukcesów w kampaniach wyborczych i procesach gospodarczych.
  Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie przedsiębiorczego człowieka zastąpić ..nie wiem może – inicjatorem, kreatorem. Partie polityczne będą uciekały od przypisywania sobie przymiotnika – liberał.
  Tradycyjnie – co na to Wikipedia

  Liberalizm (z łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia, kierunek polityczny głoszący, iż szeroko rozumiana wolność jest nadrzędną wartością. Najogólniej mówiąc liberalizm odwołuje się do indywidualizmu, stawia wyżej prawa jednostki niż znaczenie wspólnoty, głosi nieskrępowaną (aczkolwiek w ramach prawa) działalność poszczególnych obywateli we wszystkich sferach życia zbiorowego.

  No i mamy odpowiedź – Prawom jednostki(liberała) musi się podporządkować prawo wspólnotowe.

  Wniosek – oj chyba w tej naszej rzeczywistości jest odwrotnie i POPiS funduje nam prawa wspólnotowe ponad prawa jednostki.
  ?!

  Oczywiście jest zagrożenie, że prawa liberała będą dla wspólnoty zabójcze – ale tu już mamy do czynienia z inną bajką – mianowicie z prawem wspólnoty do wychowania liberała w duch odpowiednich wartości – chociaż często się zdarza, że wychowa się wilka w rodzinie – a to też i taka rodzina.

  PD

  PD

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.