Krótka pamięć Prezydenta

Latarnik Wyborczy to narzędzie do sprawdzanie zgodności naszych poglądów z poglądami kandydatów w wyborach (np. na Prezydenta RP). Ponad pół miliona osób skorzystało z Latarnika Wyborczego przed I turą wyborów prezydenckich.

W tym roku na pytania przygotowane przez twórców aplikacji odpowiedziało 10 z 11 kandydatów. Swoich odpowiedzi nie przesłał tylko jeden – Bronisław Komorowski. Informowała o tym Gazeta Wyborcza: „Jędrzej Witkowski z CEO poinformował na środowej konferencji, że jedynym sztabem, który – mimo zapewnień – nie udzielił odpowiedzi na pytania, jest sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego (link do artykułu). Odpowiedzi zostały nadesłane dopiero po nacisku w mediach tradycyjnych i internecie.

Krytyka mediów, głównie internetowych mogła wpłynąć na decyzję sztabu wyborczego Komorowskiego. Tym bardziej, że artykuły na ten temat zawierały kąśliwe uwagi o braku zdania prezydenta. Ów brak miał uniemożliwić wypełnienie quizu. Okazało się też, że wszyscy prócz Bronisława Komorowskiego znaleźli chwilę na wypełnienie kwestionariusza Latarnika Wyborczego 2015 zawierającego pytania o najważniejsze kwestie jak światopogląd, postulaty dotyczące podatków czy obronności. (www.blastingnews.com)”.

Tymczasem Komorowski podczas debaty telewizyjnej przywołał wypowiedzi Andrzeja Dudy z podobnego narzędzia (mamprawowiedziec.pl). W moim przekonaniu marnie to wygląda.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.