Kandyduj do swojej Rady Dzielnicy

Rada Dzielnicy jest najniższym szczeblem władzy samorządowej, o najniższych kompetencjach, ale zarazem najbliższym mieszkańcom i zrzeszającym społeczników (w odróżnieniu od radnych miejskich, radni dzielnicowi nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę). 3 kwietnia w Lublinie odbędą się wybory do 27 Rad Dzielnic.

Już jutro, w studiu im. Zbigniewa Stępka w Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) o godz. 17 odbędzie się spotkanie pt. „Rady Dzielnic są SPOKO”, organizowane przez Społeczny Komitet Organizacyjny ESK 2016.

Na spotkaniu dowiesz się, co musisz zrobić, aby zostać kandydatem do Rady Dzielnicy, czym zajmuje się Rada Dzielnicy oraz jaka jest rola Dzielnic w przygotowaniach Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Jeśli czujesz w sobie żyłkę społecznika i chcesz działać dla lo9kalnej społeczności to zachęcam do udziału w spotkaniu.

Swoją kandydaturę możesz zgłosić do 4 marca, w. Szczegółowe informacje nt. wyborów można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. A to film, informujący o wyborach: