Działalność

Fundacja Wolności – od sierpnia 2012 roku zarządzam Fundacją Wolności, która przyczyniła się m. in. do wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Lublinie, opublikowania rejestru umów Urzędu Miasta. Więcej o działalności fundacji znajdziesz na stronie www.fundacjawolnosci.org.

Jawny Lublin – byłem nicjatorem powstania portalu jawnylublin.pl, prezentującego informacje o finansach naszego miasta. Portal doczekał się licznych publikacji prasowych oraz był nominowany do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP.

Monitoring Funduszu Korkowego – w 2012 roku przeprowadziłem społeczny monitoring zasadności i efektywności wydawania pieniędzy z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pokolenie Solidarności – październik 2010. Projekt „Pokolenie Solidarności”. Przez 4 dni grupa 14 osób (w tym 7 obcokrajowców) uczestniczyła w spotkaniach ze znamienitymi lubelskimi opozycjonistami (np. dr-em Maciejem Sobierajem czy Czesławem Niezgodą – pierwszym przewodniczącym Solidarności w Lublinie), warsztatach zajęciowych, odwiedzili IPN, KUL, obóz na Majdanku, zwiedzali miasto. 15-go października wyjechali do Gdańska, gdzie wspólnie z uczestnikami z pozostałych 8 miast przygotowali „Apel Europejski” – przesłanie młodzieży z różnych państw Europy do jej mieszkańców. Projekt miał na celu popularyzację wiedzy nt. ruchu społecznego „Solidarność” wśród młodzieży z różnych państw Europy. Miałem przyjemność być koordynatorem projektu w Lublinie.

Akcja „Nakrętka” w akademikach – zorganizowałem akcję charytatywną zbierania plastikowych nakrętek w akademikach UMCS. Akcja wciąż trwa, w październiku przekazaliśmy kolejne kilkanaście worków nakrętek w zbiórce dla Hospicjum im. Małego Księcia.

„Liga Cashflow” – byłem koordynatorem projektu, który odbywał się wiosną 2011 roku. Prowadziłem warsztaty gry Cashflow dla lubelskich studentów, ucząc ich tym samym podstaw finansów i ekonomii.

Organizacja Rady Krajowej stowarzyszenia „Projekt: Polska” – w ostatni weekend lutego 2010 w Lublinie odbyła się rada krajowa stowarzyszenia Projekt: Polska. Na mnie spoczywał ciężar organizacyjny. Dzięki temu wydarzeniu do naszego miasta przyjechała grupa 50 osób z różnych miast Polski. Lublin wywarł na nich bardzo pozytywne wrażenie.

List do Prezydenta Lublina ws. Orlików – w lutym 2010 napisałem list do prezydenta Lublina, przekonujący go, że w naszym mieście warto zbudować nie trzy, a pięć orlików. Kilka dni później prezydent zmienił wcześniej podjętą decyzję, dzięki czemu w 2010 roku w mieście powstanie pięć kompleksowych boisk „Orlik 2012”.

Petycja przeciwko podwyżce cen biletów – na początku stycznia 2010 roku złożyłem w Urzędzie Miasta petycję przeciwko zamianie biletów jednorazowych na czasowe w autobusach MPK (ok. 1500 podpisów). Ostatecznie radni pozostawili bilety jednorazowe.