Ciekawostki wyborcze. Ilu mamy Piastów?

Na stronie internetowej Stronnictwa Piast możemy znaleźć informację o zebraniu przez to ugrupowanie 10 tysięcy podpisów w województwie lubelskim, uprawniających do zarejestrowania listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W komunikacie najbardziej ciekawym dla mnie jest zdanie:

Dziennikarzom zaprezentowano stanowiący pokaźną „górkę” komplet list z nazwiskami, adresami i podpisami wyborców popierających kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego „Naprzód Polsko-Piast”.

Ciekawe dlatego, że w żadnym medium nie widziałem ani nie słyszałem relacji z tejże konferencji. Komu więc owe 10 tysięcy podpisów zostało pokazane? Nie wiadomo. Natomiast przedwczoraj ogólnopolskie media obiegła informacja, jakoby kilka partii (w tym też Piast) miały startować z list partii Libertas.

Wracając zaś do kandydatów listy wyborczej Piasta, to na stronie jest wymienione tylko jedno nazwisko. A lista kandydatów jak wiadomo składać powinna się z dziesięciu osób. Dziwne żeby partia zebrała 10 tysięcy podpisów poparcia, a nie mogła znaleźć 10 kandydatów.

To jednak nie koniec „ciekawostek”. W Państwowej Komisji Wyborczej poza zgłoszonym wcześniej koalicyjnym komitetem wyborczym „Naprzód Polsko-Piast”, w skład którego wchodzi Stronnictwo Piast, zamiar wystawienia listy zgłosił także „Komitet Wyborczy Stronnictwa Ludowego Piast”.

Jestem pewien że on także ma już 10 tysięcy podpisów…

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.