Cashflow w Lublinie

Cashflow w LublinieW każdy poniedziałek o godzinie 17 w klubokawiarni Archiwum przy ul. Akademickiej w Lublinie oraz we czwartek o 18.15 w Sali A4, na Wydziale Ekonomicznym UMCS gramy w ekonomiczną grę planszową Cashflow. Zapraszam do udziału!

Cashflow to gra symulacyjna, która uczy umiejętności finansowych przez zabawę. Poprzez symulacje realnych zdarzeń przygotowuje do inwestowania prawdziwych pieniędzy w prawdziwym świecie. Gra Cashflow uczy jak wyjść z „wyścigu szczurów „ tzn. życia od pierwszego do pierwszego. Jak poruszać się w otaczającym nas świecie finansów, by pomnożyć swój przychód pasywny, wybierać odpowiednie aktywa (inwestycje) i unikać pasywów (rzeczy, które wyciągają nam pieniądze z portfela). Każdy kolejny raz zagrana gra Cashflow stawia odmienne problemy finansowe i stawia gracza w odmiennej sytuacji życiowej, przez co wzrasta poczucie pewności przy podejmowaniu nowych finansowych wyzwań. Cashflow uczy kontroli nad osobistymi wydatkami. Stawia przed graczem wyzwania i poszerza inteligencję finansową. Gra zapoznaje z podstawowymi pojęciami z zakresu bankowości i finansów oraz rozwija zdolności biznesowe. Każdy gracz Cashflow losuje kartę z zwodem, przychody z tytułu pracy oraz dokładnie określone miesięczne koszty. W grze tak jak i w życiu pojawiają się nowe okoliczności, a to strata pracy, a to kolejne dziecko. Autor oddziaływując na graczy różnymi bodźcami uczy jak tworzyć przychód pasywny co umożliwia ich dalszy coraz szybszy rozwój finansowy. Głównym celem gracza jest wydostanie się w wyścigu szczurów i przedostanie się na szybki tor, dający mu finansową wolność.

Warsztaty Cashflow będą trwać do końca kwietnia. Poza samą grą dla uczestników przewidziano szkolenia ekonomiczne, które będą się odbywać raz w miesiącu. Udział w cotygodniowych spotkaniach jest bezpłatny, a dodatkowo na zakończenie rozgrywek będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Na bardziej zaawansowanych graczy czeka trudniejsza wersja gry – Cashflow 202. Aby wziąć udział w rozgrywkach Cashflow wystarczy wysłać swoje zgłoszenie (imię i nazwisko) na adres mailowy kjakubowski@projektpolska.pl. Wyścig szczurów czeka…

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.